• Ad not found

پرندگان

 • غذاهای خشک برای حیوانات چگونه ساخته میشوند.

  هرگز فکر کرده اید که غذاهای خشک حیوانات خانگی چگونه درست می شوند؟

  چگونه این غذاها به شکل گلوله یا مربع، به شکل جوجه و ماهی شکل داده میشوند تا غذایی با رنگ و طعم دلخواه حیوان شما فراهم شود؟


  بخوانید تا بدانید:

 • درباره محتویات غذاهای آماده حیوانات بیشتر بدانیم

  بنظر شما غذاهای آماده حیوانات خانگی که در فروشگاه ها عرضه می شود از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

  بطر کلی این غذاها شامل ترکیبات پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین، املاح معدنی، چربی و مواد نگهدارنده می باشند.

  هریک از این مواد نقش مهمی در تامین نیازهای بدن دارند و انواع ترکیب این مواد در غذاهای مختلف توسط سازمان غذا و دارو ( در امریکا FDA ) بررسی و تایید می شود تا از کیفیت و ایمنی فراآورده اطمینان حاصل شود.

 • محصولات ضد کک و کنه

  کک و کنه و سایر انگلهایی که از خون حیوانات تغذیه می کنند را انگلهای خارجی بدن می گویند.


  محصولات ضد انگلهای خارجی برای حیوانات به 4 گروه تقسیم بندی می شوند:
  1- آئروسل ها (حالتی شبیه پیف پاف)
  2- افشانه ها (شبیه اسپری های شیشه پاک کن)
  3- پودر ها (که به رنگهای مختلف و به شکل پودر خشک هستند)
  4- قلاده های ضد کک و کنه


 • طوطی کوتوله

  کوتوله ها پرندگان خانگی بسیار محبوبی هستند. طول عمر طوطی برزیلی حدود 15 تا 20 سال و برخی نیز معتقدند که این پرنده می­تواند تا 30 سال زندگی کند.

 • ده پرنده ای که باید از آنها دوری کرد
 • بیماری گردن افتاده در جوجه مرغ ها

  گردن افتاده نام دیگری برای گردن خمیده و دولا در جوجه مرغ و اردک است. البته پرندگان بالغ هم در صورت نداشتن رژیم غذایی مناسب به آن مبتلا می شوند. این پرندگان نمی توانند سر خود را بالا نگه دارند.

 • عروس هلندی من پرهایش را می کند

  اطلاعات ذکر شده در اینجا صرفا راهنمایی است و قصد ندارد جانشین توصیه دامپزشکان محترم باشد. جهت هرگونه اطلاعات بیشتر به دامپزشک تان مراجعه کنید.

 • تغذیه طوطی سانان، کاسکو

  تغذیه طوطی سانان، کاسکو

  تغذیه کاسکو ، اصول کلی:
  .
  گرچه برای رژیم غذایی کاسکو سلایق مختلفی وجود دارد و کسی نمی تواند ادعا کند که یک رژیم غذایی استاندارد برای کاسکو معرفی کرده است اما می توان یک رژیم غذایی متعادل برای کاسکو توصیه کرد.

 • فواید تغذیه جوجه مرغها با سرکه سیب:

  مدتی است که خواص سرکه سیب در اخبار شنیده می شود. تحقیقات زیادی در مورد خواص آن و اثراتش روی حیوانات انجام شده از جمله جوجه ها که این ماده سیستم ایمنی آنها را تقویت می کند. بنابراین بهتر در مقابل بیماری ها و عفونتها مقاومت می کنند.

 • علل بدخلقی عروس هلندی

  علل بدخلقی عروس هلندی

  در سالهای اخیر طرفداران عروس هلندی ها این پرنده های بسيار زيبا و جذاب افزایش پیدا کرده است. عروس هلندی یا کوکاتیل cockatiel  از خانواده طوطی هاست و جثه كوچكي دارد و اگر می خواهید خوب تربيت شوند بهتر است آنها را از جوجگی خريداری كنيد.

 • تغذیه عروس هلندی

  تغذیه عروس هلندی

  غذای مورد علاقه اکثر عروس هلندی ها، دانه هایی مثل ارزن می باشد ولی علاوه بر ارزن به بقیه تخمه ها و دانه ها هم علاقه نشان می دهند: جو دو سر ، تخمه آفتاب گردان و شاهدانه . پرنده هایی که  رژیم غذایی غیر متنوعی داشته باشند و فقط تخمه و دانه بخورند، دچار فقر غذایی و کمبود ویتامین می شوند. بنابراین اگه پرنده شما فعلا این وضعیت را دارد  مجبور هستید از مولتی ویتامین و مکملها استفاده کنید.

 • عروس هلندی من نره یا ماده؟

  عروس هلندی من نره یا ماده؟

  بروز شده در <19 فروردین 1397>

  در عروس هلندی های جوان، نر و ماده از نظر شکل ظاهری شبیه هم هستند بنابراین تشخیص جنسیت عروس هلندی تا اولین پرریزی که حدود شش تا نه ماهگی است خیلی مشکل است.

  تنها آن زمان رنگ بندی پرنده بالغ ظاهر و کامل می شود.


 • اندام مصنوعی در حیوانات

  به روز رسانی در <9فروردین1397>

  در واقع حیوانات هم در طبیعت بی رحم ، مانند ما انسانها در حوادث مختلف صدمه دیده و ممکن است دچار نقص عضو شوند و اگر کمکی به آنها نشود به احتمال زیاد زندگی شان به مخاطره می افتد.

 • نحوه مواجه شدن با مرگ حیوان خانگی

  بروز شده در <26 اسفند 1396>


  وقتی فرد مورد علاقه شما فوت می کند، طبیعی است که غمگین می شوید و سوگواری می کنید و از دوستان و خانواده انتظار دارید تا شما را درک کرده و تسلی دهند.


  متأسفانه این امر همیشه در مورد مرگ حیوان مورد علاقه تان صدق نمی کند. خیلی ها، سوگواری فردی را که فقط یک حیوان را از دست داده است بی اهمیت می دانند.


 • انتخاب قناری برای خرید

  انتخاب قناری برای خرید

  افرادی که در نگهداری قناری تازه کار هستند و تصمیم به خرید و نگهداری قناری گرفته اند باید در موقع خرید دقت کنند تا توسط افراد سود جو مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

  بسیار دیده شده که پرنده فروشان، پرنده بیمار یا پیر را به افراد مبتدی می فروشند و یا حتی قناری های کم ارزش تر از قیمت واقعی و یا با جنسیت اشتباه را فروخته اند و فرد خریدار، پرنده را با تمام شوق و ذوق به منزل برده و بعدا این موضوع را دریافته و راه به جایی نبرده است.

 • تغذیه صحیح پرندگان اگزوتیک

  بروز شده در <26 اسفند 1396>


  سالم نگه داشتن یک پرنده اگزوتیک در قفس همیشه کار آسانی نیست، اما داشتن اطلاع کافی از نیازهای پرنده تان اولین قدم برای داشتن یک پرنده سالم و شاد است.

 • بیاباما تا بدانی،روش جدید چیدن پرهای پرندگان

  بروز شده در <26 اسفند 1396>


  آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد؟ یک راه جدید برای کوتاه کردن پرهای بال پرنده های خانگی را معرفی می کنیم.

 • شترمرغ

  شترمرغ

  شترمرغ یا ostrich پرنده بزرگ آفریقایی است که بتازگی بصورت پرورشی در همه جای دنیا یافت می شود.

  شترمرغ هم خودش بزرگترین پرندهٔ دنیاست و هم تخم آن از هر پرنده دیگری بزرگتر است.


  از نظر زمین شناسی، يك ميليون سال از زمانيكه شترمرغها به آفريقا مهاجرت كرده و در آنجا اقامت گزيدند می گذرد.

1 2 3 4 5